מעשנת בשר – כך יקבל האוכל ארומה מיוחדת


על מנת להפוך מאכל סטנדרטי למיוחד, אין צורך להפוך הרים וגבעות וללמוד בישול מקצועי אצל שף מדופלם בארץ או בחו"ל. כל שיש לעשות הוא להשתמש באביזרים הנכונים. מעשנת בשר היא אביזר מופלא אשר נותן לבשר, אך לא רק לו, טעם מיוחד, טעם של אוכל אשר הגיע אלינו במנהרת הזמן ממקום וזמן אחר. איך עובדים עם מעשנת בשר ומה לבדוק כאשר רוכשים כזו למטבח שלכם?

עישון אוכל במקום הוספת תבלינים

עישון אוכל- בשר, דגים, ירקות ועוד, נותנת להם ניחוח מיוחד אשר חוסך לכם שבירת הראש באשר לתיבול מיוחד של מזון. אם בדרך כלל על מנת לקבל מאכל טעים במיוחד יש לעשות שימוש בתבלינים ארומטיים או בעשבי תיבול בכמות המתאימה, שימוש במעשנת בשר יחסוך את כל אלה. העישון הוא טעם וניחוח בפני עצמו. זוהי תוספת מיוחדת ולא סטנדרטית. כאשר תגישו אוכל שעבר תהליך עישון, לרוב לא ידע האדם שטעם מן האוכל להצביע על התוספת או הטיפול שקיבל האוכל. זהו בדיוק סוד הקסם של מעשנת בשר.

איך עובדת מעשנת בשר?

מעשנת בשר עובדת באמצעות פחמים המעניקים למזון את טעמו. את הפחמים נניח בתא אחד ואת המזון בתא שני. הנחת כל אחד בתא אחר מבטיחה כי לא יהיה מגע ביניהם והמזון יקבל רק ארומה עדינה של עישון ולא טעם גס. בתהליך כמו עישון המינון הוא חשוב מאוד ועובר גבול דק בין עישון שטעמו נעים לכזה שטעמו מוגזם. בשל כך, תהליך העישון צריך להיות איטי. החום בו נצלה המזון צריך להיות נמוך- סביב 100 מעלות וזמן הצליה הוא כשלוש שעות. בתהליך כזה הסבלנות משתלמת. המתינו ותנו למעשנת הבשר לבצע את מלאכתה.

לפני העישון יש לבצע עבודת הכנה

לא רק שיש להמתין בסבלנות עד שתהליך העישון יושלם, יש לבצע עבודה מקדימה על מנת שיצליח. ראשית על מעשנת בשר לעבוד כשעתיים לפני הכנסת המזון וזאת כדי שתהיה נקיה לחלוטין. שנית, יש להצטייד בגזרי עץ אותם יש לצלות עד הפיכתם לגחלים. אז יש להכניסם למעשנת. כעת יש לשחק בין כמות החמצן הנכנסת לבין כמות העץ המוכנסת. עם הכנסת גזרי עץ נוספים תרד מעט הטמפרטורה. כאשר תגיעו לחום המתאים ניתן יהיה להכניס את הבשר או המזון אל המעשנת.