התאמה נכונה של שירות קייטרינג לאירועים


אופציות הגשת אוכל באירועים

אופן הגשת האוכל באירועים יכול לעורר לא מעט כאבי ראש בין אם מדובר באירוע יום הולדת לכמה עשרות אנשים או חתונה לכמה מאות. יש לקח בחשבון את נוחות האורחים, להתחשב בתקציב וגם בגודל המקום בו מתקיים האירוע ועוד. המטרה הסופית היא לספק לאורחים את החוויה הנוחה והטעימה ביותר. אז אם אתם עדיין נמצאים בשלבי ההתלבטות בנושא, הרשו לנו לתת כמה עצות לגבי אופן הגשת המזון באירועים.

דוכני מזון

הם ידועים גם בשמם השני והאלגנטי יותר  – מזנונים. דוכני מזון מתאימים גם לחתונות ולא רק לאירועים ולרוב הם נמצאים בשימוש בשלב קבלת הפנים. יחד עם זאת אפשר לשלב אותם לאורך כל האירוע במקום הגשה ע"י מלצרים. במקביל, חשוב להבין, הם לא מתאימים לכל אירוע. למשל לאירוע עם 500 איש, דוכני המזון יהוו שיטה לא נוחה מכיוון שהיא תגרום לתורות ארוכים. חשוב לדעת: אולמות וגני אירועים רבים יכולים להוזיל מנה אם תבחרו בשיטה זו ולכן זה יכול לחוסך לכה כמה אלפי שקלים באירוע.

הגשה קלאסית ע"י מלצרים לשולחן

אין ספק שמדובר בשיטה הידועה והנפוצה ביותר. בדיוק כמהו במסעדה, המלצר שואל את האורח מה הוא רוצה ומגיש לו. יחד עם זאת, בחלק מהמקרים זה יכול ליצור בעייתיות כי לא תמיד כולם מקבלים את המנה בזמן, לכן חשוב לדאוג למספיק מלצרים מנוסים. זוהי שיטה שמועדפת על רוב הזוגות המתחתנים, אבל היא, כמובן, פחות מתאימה לאירועים מצומצמים ויותר לאירועים גדולים.

מגשי אירוח

זוהי שיטה המשלבת בין 2 השיטות הקודמות. המלצרים מגישים למרכז השולחן את האוכל בעזרת מגשי אירוח מחוממים. זוהי שיטה נהדרת שמתאימה לאירועים קטנים כמו למשל בריתות. המלצרים מחדשים כל הזמן את המגשים. כמו כן, מגשי אירוח יכולים להשתלב גם בשלב קבלת הפנים וגם בשלב הקינוח. המלצרים יכולים להסתובב איתם ולהגיש כך את האוכל לאורחים.

כדאי לדעת: חשוב מאוד להתייעץ עם בעל חברת הקייטרינג או המסעדה לפני שאתם מחליטים על השיטה הסופית ולקחת בחשבון את כל הפרמטרים בעיקר לטובת נוחות האורחים. בנוסף כדאי להתייעץ על הנושא גם אם ספקים אחרים באירוע שלכם מכיוון שהם ניטרליים באמת.